هوش مصنوعی غیرمثلی (NFI) چیست؟

هوش مصنوعی غیرمثلی (Non-Functional Intelligence یا NFI) مفهومی است که در حوزه هوش مصنوعی وجود دارد. این مفهوم برای برخی از خصوصیات و ویژگی‌هایی استفاده می‌شود که عملکرد سیستم‌های هوش مصنوعی را توصیف می‌کنند، در عین حال نیازی به داشتن آگاهی یا وجود هوش ذهنی ندارند. هوش مصنوعی غیر مثلی (NFI) موضوع بسیار جالبی است که اخیراً به لطف فناوری ظهور کرده است. در این مدت، توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT تلاش کرده‌اند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، خود را بهبود بخشند. این امر باعث افزایش محبوبیت NFT ها شده و افراد بیشتری به آن ها اعتماد می کنند.

علاوه بر NFT ها که طرفداران زیادی دارند، استفاده از کیف پول نیز بسیار مهم است. به همین دلیل است که بهتر است بهترین کیف پول های NFT در سال 2022 را بشناسید. اگر می خواهید بدانید که توکن غیر قابل تعویض(NFT) چیست، می توانید در مورد آن مطالعه کنید. علاوه بر این، آینده NFT ها در سال 2022 نیز یکی از موضوعات مهمی است که باید در مورد آن بدانید. جدا از آن، باید در مورد مارکت پلیس بازار NFT نیز بدانید.

ویژگی های هوش مصنوعی غیرمثلی (NFI) چیست؟

خصوصیات هوش مصنوعی غیرمثلی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

• کارایی (Performance): نشان دهنده قدرت و کارایی عملکرد سیستم است، مانند سرعت پردازش داده‌ها یا توانایی بررسی حجم زیادی از اطلاعات در زمان کوتاه.

• پایداری (Reliability): نشان دهنده قابلیت سیستم برای انجام وظایف مورد انتظار به طور پیوسته و بدون خطا.

• قابلیت توسعه پذیری (Scalability): میزان قابلیت سیستم برای مقیاس‌پذیری و تطبیق با تغییرات در حجم و پیچیدگی داده‌ها یا درخواست‌ها را نشان می‌دهد.

• امنیت (Security): میزان حفاظت سیستم در برابر حملات و دسترسی غیرمجاز به داده‌ها را توصیف می‌کند.

• صحت (Accuracy): نشان‌ دهنده صحت و قدرت پیش‌بینی و تحلیل داده‌ها توسط سیستم است.

• قابلیت استفاده (Usability): نشان‌ دهنده راحتی استفاده از سیستم برای کاربران است.

• قابلیت تعمیر و نگهداری (Maintainability): میزان سهولت در تعمیر، بروزرسانی و نگهداری سیستم را توصیف می‌کند.

NFTها و هوش مصنوعی غیرمثلی در بازار ارز دیجیتال

برای درک اینکه چگونه فناوری NFT امروزی از هوش مصنوعی استفاده می کند، بهتر است ابتدا بفهمیم که چه قطعاتی از هوش مصنوعی در نسل فعلی NFT گنجانده شده است. در واقع، فناوری NFT بسته به نوع و قالب متفاوت هستند، به عنوان مثال تصاویر، ویدئو، متن و صدا. می توانید به این موضوعات در زمینه ها و حوزه های مختلف هوش مصنوعی نگاه کنید.

یادگیری عمیق بخشی از هوش مصنوعی غیرمثلی است که به شبکه های عمیق NFT بستگی دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ایده‌های یادگیری عمیق برای هوش مصنوعی غیرمصنوعی NFT از دهه 1970 وجود داشته است اما پلتفرم‌های زیادی در دهه گذشته در این زمینه معرفی شده‌اند و وظایف هوش مصنوعی را بسیار آسانتر کرده‌اند. حوزه های بنیادی مختلفی در یادگیری عمیق وجود دارد که تأثیر قابل توجهی بر قابلیت NFT هوش مصنوعی دارد.

برای درک بهتر NFT ها، باید بدانید که NFT ها در حال حاضر تصویر و ویدئو بوده که برای استفاده از نسخه های بصری ایده آل هستند. در سال‌های اخیر، فناوری‌هایی مانند شبکه عصبی پیچشی (CNN)، شبکه‌های متخاصم مولد (GAN) و ترانسفورماتورها مرزهای نسخه‌های تصویر را جابجا کرده‌اند. تولید تصویر، تشخیص اشیا و ادراک صحنه برخی از فناوری‌های بینایی کامپیوتری هستند که موج بعدی فناوری NFT می‌تواند از آنها استفاده کند.

NFT های تولید شده از هوش مصنوعی (NFI)

اخیراً سازندگان NFT از فناوری هوش مصنوعی استفاده کرده اند و در این زمینه کاملاً موفق بوده اند. NFT هایی که با هوش مصنوعی ایجاد می شوند، هوش مصنوعی (NFI) نامیده می شوند و نوع جدیدی از NFT محسوب می شوند. این نمونه جدید NFT مبتنی بر هوش مصنوعی است که با محیط در تعامل است. همانطور که مشخص است، NFT هایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، پتانسیل زیادی دارند. این بدان معناست که این هوش مصنوعی می تواند تصمیم بگیرد و کارها را به تنهایی انجام دهد. علاوه بر عناصر ذکر شده، هوش غیرقابل دفاع که همان توکن تولید شده توسط هوش مصنوعی است، دارای ویژگی ها و قابلیت های بسیاری است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

توجه داشته باشید که تولید NFT تولید شده با هوش مصنوعی به حجم زیادی از داده ها نیاز دارد. علاوه بر این ممکن است نتوانید از کپی برداری دیگران جلوگیری کنید و این مشکل برای شما کمی سخت باشد. همچنین ممکن است برخی از مسائل مربوط به حریم خصوصی با این NFI ها وجود داشته باشد و به نظر می رسد امنیت آنها چندان عالی نباشد.

نقش هوش مصنوعی غیرمثلی در NFT چیست؟

بر این اساس، برخی از افراد ممکن است هنوز مفهوم NFT هوش مصنوعی را درک نکرده باشند. در این میان، شاید برخی از خود بپرسند که نقش اصلی و مهم هوش مصنوعی در این نمونه جدید NFT چیست؟ این یک موضوع مهم در زمینه هوش مصنوعی غیر زنانه (NFI) است که باید از آن آگاه بود. برای پاسخ به این سوال، اگرچه NFT ها را می توان با هوش مصنوعی ایجاد کرد و از آن به عنوان NFT های هوش مصنوعی یاد کرد اما رویکرد جدید دیگری نیز وجود دارد. این رویکرد که طرفداران زیادی دارد، شامل ساختن هوش مصنوعی در NFT است.

این بدان معنی است که می توانید تجربیات جدید و هوشمندانه ای ایجاد کنید که با روش های دیگر متفاوت است. مهمترین چیزی که در مورد هوش غیر قابل تعویض باید بدانید این است که NFT های تولید شده توسط هوش مصنوعی می توانند برای ایجاد تجربیات جدید، منحصر به فرد و شخصی سازی شده استفاده شوند. اولین NFT مجهز به هوش مصنوعی که ایجاد شد، قابلیت‌های زیادی مانند خودآموزی داشت و می‌توانستید با آن تعامل زیادی داشته باشید.

شاید برای شما خوب باشد که بدانید این NFT هوشمند که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده است، در حراجی به قیمت حدود 480,000 دلار فروخته شد. این نشان دهنده محبوبیت بالای هوش مصنوعی و ورود آن به بازار NFT است. یکی از موضوعات مهم در NFI، هنری است که بر اساس این هوش ایجاد می شود. در این زمینه، هوش مصنوعی غیرمثلی و هنری که تولید می کند می تواند بلاک چین را به یک مفهوم خاص تبدیل کند. بیشتر مردم چیزهایی در مورد آینده بلاک چین شنیده اند اما این کلمات همیشه دقیق نیستند. این همچنین در مورد هوش مصنوعی غیر انسانی (NFI) صدق می کند. به یاد داشته باشید که اکثر افرادی که از این نمونه از فناوری پیشرفته استفاده می کنند، موظفند کسانی را که قصد مخالفت با این توسعه را دارند، باور کنند. اینجاست که اهمیت هوش غیرقابل تغییر آشکار می شود.

همانطور که می دانید، باید سیگنال را در بازار NFT تشخیص دهید. وقتی نویز و هرج و مرج در این بازار NFT وجود دارد، تشخیص سیگنال از نویز اضافه شده بسیار دشوار می شود. اینجاست که حتی ساده‌ترین و راحت‌ترین NFTها می‌توانند در بازار NFT بسیار ارزشمند باشند اما با پیشرفت علم و فناوری، ارزش پیشنهادی NFT ها باید از تصاویر، متن و مجموعه های دیجیتال هوشمندتر شود.

تکامل دنیای هوش مصنوعی غیرمثلی (NFI)

اکنون که با NFI آشنا شدید، زمان آن رسیده است که بفهمید این زمینه تا کجا پیش رفته است. همانطور که می دانید خود NFT مدت زیادی است که ایجاد نشده است و به طور کلی می توان گفت که دنیای NFT یک فناوری کاملا نوظهور و نوپا محسوب می شود. به همین دلیل، فضای زیادی برای رشد وجود دارد. در همین حال، NFT های مجهز به هوش مصنوعی تاریخچه بسیار جدیدتری دارند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این دنیای بزرگ و نوظهور، گران‌ ترین و همچنین پرکاربردترین NFI تاکنون، ASM Brain نام دارد که بسیار گران است، به عبارت دیگر، بیشترین هزینه را دارد. این بخش از ASM ها به شما امکان می دهد توکن های ASTO را استخراج کنید و این یکی از بهترین و قابل توجه ترین موضوعات است که محبوبیت NFI را افزایش داده است.

4.4 8 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صادق نوری
صادق نوری
6 ماه قبل

خدایا شکرت ♥️ عالی .

ارسلان
ارسلان
6 ماه قبل

واقعا ازش خوشم اومده و میخام زندگی جدید برام بسازم

رقیه سادات هاشمی طلب
رقیه سادات هاشمی طلب
4 ماه قبل

سلام عالیه و می‌خوام کنار شما وبا کمک شما زندگی جدیدی واسه خودم وبچه هام خلق کنم